Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikoaj Kopernik
autor: Olaf Hoffmann
klasa IVbJESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH ABSOLWENTÓW

Nasz absolwent PAWEŁ KWIATKOWSKI zadebiutował w EKSTRAKLASIE!!!

PRACA + TALENT = SPEŁNIENIE MARZEŃ

Z MAŁEGO BOISKA....


...NA DUŻE BOISKO

W sobotę 16.12.2024 na pięknym stadionie Widzewa Łódź odbywał się mecz Ekstraklasy w piłce nożnej mężczyzn. Miejscowy Widzew podejmował Pogoń Szczecin. Mecz ten był szczególny dla nas (szkolnej społeczności SP27) ponieważ od pierwszej minuty spotkania wystąpił w nim w nasz absolwent Paweł Kwiatkowski. Był to debiut Pawła w Ekstraklasie, o której marzył i do której kroczył ciężko pracując od wielu lat. Kilka dni przed świętami Paweł zrobił wszystkim a przede wszystkim sobie wspaniały prezent. Debiut w ekstraklasie, to dopiero początek ale niech ten występ będzie dowodem na to, że każdy, kto posiada marzenia a ma w sobie choć pierwiastek talentu i przede wszystkim poprze go ciężką systematyczną pracą może osiągnąć wymarzony cel.

Paweł z całego serca gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój. A droga, która przebyłeś niech będzie inspiracją dla młodszych kolegów i koleżanek z Twojej małej szkoły.

Ewa Wilmanowicz

mówca Brian Tracy International i Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, ekspert w obszarze reputacji i budowania marki osobistej. Ewę można oglądać nie tylko na scenie, ale również w informacyjnych programach telewizyjnych i na łamach ogólnopolskich gazet, m.in. w Businesswoman&Life, World Business Class i w magazynie Benefit. Ewa jest absolwentką Universite d’Angers na kierunki finanse i controlling międzynarodowy, a za swoją działalność naukową otrzymała Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP i Stypendium Rządu Francuskiego.

 • Wystąpienie Ewy podczas Festiwalu Inspiracji 2017 w Teatrze Palladium.


 • Batosz Komakowski


  Jest wielokrotnym Mistrzem Polski. Trenuje wioślarstwo w AZS UMK Toruń. W kadrze Polski jest sternikiem od 2015 roku. Zdobył 32 medale (20 złotych 6 srebnych i 6 brązowych) 3 razy był na Mistrzostwach Świata i 1 raz na Mistrzostwach Europy.  Natalia Gutmańska

  należy do Młodzieżowej Kadry Polski w Sporcie Pożarniczym. Natalia odnosi liczne sukcesy, między innymi w V Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w dniach 13-20 lipca 2014 r. w miejscowości Svitavy (Czechy) zdobyła pierwszy tytuł Mistrzyni Świata (do 14 lat). Na tych samych zawodach w pożarniczym torze przeszkód 100 m ponownie zwyciężyła, stając się tym samym niekwestionowaną Mistrzynią w swojej kategorii wiekowej oraz najbardziej wartościową zawodniczką Mistrzostw.


  Julia Jankowska

  jest laureatką kwalifikacji stypendialnej oraganizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce otrzymując pełne stypendium w Concord College w Wielkiej Brytanii na lata 2014-2016.
  Agata Kryger

  Mistrzyni Polski 2011 wśród solistek w Łyżwiarstwie Figurowym na Lodzie w Kategorii Novice (do 15 roku życia). Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Krynica 2011 - I miejsce  Anna Antonowicz

  Polska i niemiecka aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
  O Ani...  Małgorzata Hapyn

  W najlepszej klasie gimnazjalistów

  Katarzyna Ciuruś

  Trzykrotna finalistka Mistrzostw Polski Amatorów w skokach, zajęła 8 miejsce (2004r.),6 miejsce (2005r.) i 10 miejsce (2010r.).