Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Mikoaj Kopernik
autor: Sambor Radziecki
klasa IVbNASZE SUKCESY

Sukcesy w konkursach informatycznych
na forum ogólnopolskim i miejskim

Zespół uczniów w składzie: Hania Krogolewska i Hania Kondej z klasy 8 oraz Jagna Zawadzka, Ola Hospod, Oliwia Czuba i Tymon Szóstak z klasy 7 przygotował kampanię społeczną na temat bezpieczeństwa w Internecie seniorów i zdobył wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
Jury konkursu doceniło estetyczne, bardzo merytoryczne plakaty i ulotki, film, a także ciekawą ankietę dla seniorów oraz badawcze podejście do tematu konkursu.

Plakaty i ulotki stworzone na konkurs zostały wydrukowane w profesjonalnej drukarni. Plakaty trafiły do wszystkich toruńskich szkół i przedszkoli a ulotki do seniorów.

Gratulujemy wyróżnienia. Jesteśmy niezwykle dumni!

 • W czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu Informatyczno-Matematycznego InstaLogik w roku szkolnym 2022/2023 wzięło udział 8909 uczniów z całej Polski, w tym dwóch uczniów z naszej szkoły.
  Wojciech Kwidziński z 4 klasy został "laureatem II miejsca" a Jan Lewandowski z klasy 7 został "finalistą na szczeblu ogólnopolskim". Konkurs trwał 7 tygodni od 2 października 2023 do 9 marca 2024.

  "Konkurs InstaLogik polega na rozwiązywaniu zadań logicznych i pisaniu krótkich, prostych programów w języku Assembly. I etap polegał na rozwiązywaniu zadań zamkniętych. Uczestnicy rozwiązywali zadania w odpowiednim dla nich czasie. W II etapie wszyscy musieli się zalogować na serwerze w jednym dniu o jednej godzinie. Czas na wykonanie krótkich zadań wynisił 90 minut. III etap był bardzo podobny do drugiego. Dla tych,którzy nie rozumieli języka programowania Assembly, na YouTube organizatorzy przygotowali ciekawe webinary. Bardzo polecam ten konkurs dla wszystkich uczniów, którzy chcą rozwijać logiczne myślenie."
  Wojciech Kwidziński z klasy 4

  Wojtku i Janku - jesteśmy pod wrażeniem! Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu.

 • Hania Pakuła z klasy2 zajęła I miejsce, a Hubert Rokicki z klasy 3 otrzymał wyróżnienie w MIEJSKIM KONKURSIE GRAFICZNYM NA "KARTKĘ WIELKANOCNĄ Z MOTYWEM PISANKI W PROGRAMIE PAINT" organizowanym przez Dom Harcerza.

  Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

  „ŻEGLARZ Z KRWI I KOŚCI”

  1

  Szymon Ciechanowski uczeń klasy V, to nasz kolejny młody sportowiec, który może a nawet powinien chwalić się swoimi sukcesami. Szymon uprawia żeglarstwo - sport tak piękny, jak wymagający. Ten kto choć raz nie był na łódce, ten kto nie poczuł na sobie siły wiatru, kto nie zmagał się z siłami natury nie wie, co znaczy determinacja, wysiłek i walka żeglarza z samym sobą. Żeglarstwo, to sport w którym człowiek staje się „malutki elementem otaczającej nas całości”, a każdy sukces smakuje wręcz niewiarygodnie.

  Mateusz Kusznierewicz jeden z naszych najlepszych a na pewno najbardziej rozpoznawalnych żeglarzy mawiał „ Nie narzekam, że jest pod górę, skoro zamierzam wejść na szczyt”.

  Szymon swoją wędrówkę na szczyt rozpoczął już jakiś czas temu i systematycznie, krok po kroku zmierza w obranym kierunku zdobywając kolejne medale, wyróżnienia i puchary.

  Rok 2023 Szymon ukoronował zdobyciem III miejsca w prestiżowych zawodach - I Puchar Młodzika Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod patronatem Marszałka Piotra Cołbeckiego.

  Szymon jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Tobie „odkrycia wielu horyzontów” w Twojej „żeglarskiej przygodzie”.

  Opracował : Marcin Zawadzki

  SUKCESY W GRAFICE KOMPUTEROWEJ

  Fantastyczna wiadomość! Nasze uczennice zostały nagrodzone w konkursie dla toruńskich szkół i okolic, ogranizowanych przez Dom Harcerza pt. "Konkurs Graficzny Paint na Kartę Bożonarodzeniową z motywem miasta Torunia":

  WIKTORIA LUBAWY Z KLASY 1 ZAJĘŁA 2 MIEJSCE (W KATEGORII KLAS I-III)

  HANIA PAKUŁA Z KLASY 2 ZAJĘŁA 3 MIEJSCE (W KATEGORII KLAS I-III)

  ŁUCJA JACH -MAJEWSKA Z KLASY 2 OTRZYMAŁA WYRÓŻNIENIE (W KATEGORII KLAS I-III)

  Serdecznie gratulujemy!

  SUKCESY PLASTYCZNE

  Plastyczna dobra passa Łucji trwa! Tym razem zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100 bajek Jana Brzechwy”, organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 125.rocznicy urodzin poety. W konkursie wzięło udział 1600 osób od 3 do 62 lat. Łucja wykonując pracę „Wyspy Bergamuty - mapa” odniosła sukces w kategorii ilustracje 7-10 lat.
  Wielkie brawa!!!  Niezmiernie miło nam poinformować: Łucja Jach-Majewska z klasy drugiej zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Zespół Szkół Nr 26 w Toruniu „Piernik i Kopernik”.
  Serdecznie gratulujemy!
  Fantastyczna wiadomość! Liwka Rutkowska z klasy 2 została laureatką międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Zioła Mikołaja Kopernika".
  Serdecznie gratulujemy!

  SUKCESY LINGWISTYCZNE

  W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas VI organizowanym przez SP4 w Toruniu Staś Jackowiak otrzymał tytuł laureata a Tymon Szóstak został finalistą konkursu. Serdecznie gratulujemy!

  SUKCES KLARY

  Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica klasy siódmej – Klara Drojecka, jako jedyna Polka w swojej kategorii wiekowej (13-15 lat), zdobyła nagrodę w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Z moich stron. Życie zwierząt” .

  Organizatorem konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza. Na konkurs wpłynęło aż 627 prac. Jury przyznało 12 nagród i 13 wyróżnień ( w czterech grupach wiekowych). Do konkursu stanęły 42 pracownie z Polski i Litwy.

  Jesteśmy bardzo dumni!!!  KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY

  Kolejny sukces! Dwie uczennice naszej szkoły odniosły sukces w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „RATUJMY ZIEMIĘ”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Toruniu. Irena Jastrzębska z klasy piątej zdobyła II miejsce w kategorii klas 3-5, a Aleksandra Hospod z klasy szóstej zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas 6-8

  Brawo dziewczyny!

  SUKCESY W MIEJSKIM KONKURSIE "DZIEJE TORUNIA

  Miło nam poinformować, że uczniowie naszej Szkoły: Dawid Kochański z klasy 7 oraz Tymon Szóstak z klasy 6 zostali laureatami Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia” oraz godnie reprezentowali nas na uroczystościach Superfinału Konkursu. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

  Serdecznie gratulujemy!

  SUKCESY PLASTYCZNE  Iga Marecka z klasy drugiej zajęła II miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Koty Mikołaja Kopernika"
  - serdecznie gratulujemy!

  W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły chętnie brali udział w różnych konkursach plastycznych, odnosząc sporo sukcesów. I tak:

  • W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Polska Kokarda Narodowa” –organizowanym przez SP 11 - Łucja Jach –Majewska, Oliwia Jach i Aleksander Witkowicz zdobyli wyróżnienie ( w kategorii klas I-III), natomiast -Stanisław Czapiewski i Igor Rogoziński zdobyli I miejsce ( w kategorii klas IV-VIII)

  • W IX Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym – organizowanym przez Zarząd Oddziału Przewodnickiego PTTK w Toruniu - Hanna Kondej z kl. VII otrzymała II miejsce (w kategorii zdjęcie, kl. V- VIII)

  • W konkursie "Mój Przyjaciel z Doliny Muminków"- (organizowanym przez Konsulat Finlandii w Toruniu) - Josef Olberts z kl. V zdobył wyróżnienie

  • W konkursie „Tramwajem przez Toruń” (organizowanym przez MZK Toruń) - Łucja Jach-Majewska z kl. I otrzymała nagrodę

  Gratulujemy i życzymy dalszych, wspaniałych sukcesów!
  Kinga Andruszkiewicz

  14 października 2022
  Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia
  otrzymała Beata Wilmanowicz
  - serdecznie gratulujemy!

  ----- ROK SZKOLNY 2021/2022 -----

  MISTRZOWIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

  Magdalena Czuba z klasy 3 zdobyła główną nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej dla klas II i III organizowanego przez SP28 w Toruniu.
  Ignacy Rosiński z klasy 2 otrzymał wyróżnienie.

  Pękamy z dumy! :)

  Konkurs Wiedzy Marynistycznej

  W czwartek 12 maja reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w XVI Konkursie Wiedzy Marynistycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 31 im. gen. Józefa Hallera. W skład drużyny weszli: Pola Piotrowska i Antek Orłowski z klasy 8A, Jurand Dubiel z klasy 8B oraz nauczyciel-opiekun p. Marta Jęczmionka. Miło nam poinformować, że reprezentacja SP27 zajęła w Konkursie zaszczytne II miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i serdecznie gratulujemy!
  Na zdjęciu, które możemy podziwiać obok, towarzyszą nam marynarze z Dowództwa „ORP” Toruń, którzy zasiadali w jury Konkursu.


  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

  Ania Kojm z klasy IV oraz Tymon Szóstak z klasy V zdobyli trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Planeta Ziemia na pomoc czeka”, organizowanym przez Szkołę Podstawową Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu. Ania odniosła sukces w kategorii klas 3-4, a Tymon w kategorii klas 5-8.
  Wielkie gratulacje!!!

  NAGRODA W KONKURIE WOJEWÓDZKIM

  Antek Wiśniewski z klasy VIIIa zdobył nagrodę w „VIII Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym” organizowanym przez Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Toruniu.
  Brawo!

  Kolejny sukces plastyczny Eli

  Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy VIIIb - Elizabeth Anderson otrzymała nagrodę w XXII Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2021.
  Na konkurs nadesłano 4738 prac z 29 krajów.

  Brawo Ela!!!  14 października 2021
  Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia
  otrzymała Lidia Bęben
  - serdecznie gratulujemy!


  14 października 2021
  dwoje naszych nauczycieli Beata Wilmanowicz i Marcin Zawadzki otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe

  - serdecznie gratulujemy!


  26 października 2021 Beata Wilmanowicz otrzymała Złotą Odznakę ZNP

  - serdecznie gratulujemy!

  SUKCES W KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM  Pola Meler, uczennica 8b 12 października 2021 odebrała nagrodę podczas gali VIII Międzynarodowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych.
  Zajęła 2 miejsce w kategorii projekt na serię znaczków pocztowych. Wzruszający był fakt, że nagrody wręczała Pani Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rtm. Witolda Pileckiego.

  Na konkurs przesłano 1600 prac z 25 krajów, jesteśmy dumni, że uczennica naszej szkoły znalazła się w tym gronie!

  SUKCESY PLASTYCZNE

  Pierwszy w tym roku sukces w wojewódzkim konkursie plastycznym Ireny Jastrzębskiej z klasy 4.

  Gratulujemy!

  FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  ------------- ROK SZKOLNY 2020/2021 -------------

  SUKCESY MUZYCZNE

  Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Larysa Bednarek z klasy V zajęła pierwsze miejsce (ex aequo) w Konkursie Miniatur Fortepianowych i Akordeonowych, organizowanym przez Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Osieku Nad Wisłą.

  Gratulacje!  SUKCESY PLASTYCZNE

  Uczennica z klasy VIIb Pola Meler zdobyła w VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych: 2 miejsce, w kategorii SP kl.4-8 projekt serii znaczków pocztowych  Uczennica klasy VII b - Elizabeth Anderson zajęła III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, iż uczennica naszej szkoły Elizabeth Anderson z klasy VIIb zdobyła tytuł finalisty Międzynarodowego Konkursu "Nasza Planeta dziś....i jutro? organizowanego przez the World Institute of Youth Art Centre for UNESCO (Le Centre pour I'UNESCO, de Institute Mondial d'Art de la Jeunesse) w Troyes, we Francji.

  Jest to już drugi sukces międzynarodowy Eli. W zeszłym roku szkolnym Ela zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Golesti Museum, w Rumunii, pod hasłem "Tradycyjne instrumenty muzyczne mojego kraju".
  Wielkie brawa Elu !!!

  OGÓLNOPOLSKA NAGRODA W KONKURSIE "CZARODZIEJSKIE DRZEWO" DLA NASZEJ SZKOŁY!  SUKCESY PLASTYCZNE

  Z satysfakcją informujemy, iż dwoje uczniów naszej szkoły: Hania Kondej z klasy V oraz Antek Wiśniewski z klasy VII zostali nagrodzeni w VII Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym organizowanym przez Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Toruniu.

  GRATULUJEMY!  BRĄZOWY MEDAL ANTKA KUCHARSKIEGO

  Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII Antek Kucharski zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 16 w biegu sztafetowym 4x100m. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U16 odbyły się w dniach 26-27.09.2020 w Słupsku.
  Gratulujemy!!!

  14 października 2020
  Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia
  otrzymała Beata Kowalska
  - serdecznie gratulujemy!
  SUKCES W ŻEGLARSTWIE

  Julian Hrybko z klasy III zdobył 2 miejsce podczas ogólnopolskiego finału PolSailing Day 2020!


  13.09.2020, w Warszawie, odbył się Wielki Finał PolSailing Day 2020, czyli podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej PolSailing. Na jeziorze Kamionkowskim odbyły się m.in. regaty dla dzieci na łódkach Optimist oraz na windsurfingu.

  Gratulujemy!  ----- ROK SZKOLNY 2019/2020 -----

  SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH JĘZYKOWYCH

  Małgosia Smyczyńska z klasy 7 zajęła V. m-ce w II edycji konkursu językowego ENGLISH FOR YOU, którego organizatorem jest IX LO w Toruniu.
  Gratulujemy!
  Dziękujemy całej dzielnej drużynie z SP27 za reprezentowanie naszej szkoły!

  W tym roku szkolnym aż trzech naszych uczniów wywalczyło tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie językowym MULTITEST. Maja Markiewicz zajęła 6 m-ce, Melania Dąbrowska 7 m-ce, a Mikołaj Komenda - 10 m-ce. Są to miejsca przyznawane w skali kraju! Mamy rówież dwa wyróżnienia. Otrzymali je Melania Dąbrowska i Antoni Gadomski. Gratulujemy! Wielkie brawa należą się wszystkim uczesntikom Multitestu. Za rok zawalczymy w kolejnej edycji.  Konkurs plastyczny

  Miło nam poinformować, że Hania Kondej z klasy IV zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu – „Na drodze świeć przykładem”

  Gratulujemy!


  NAGRODA PREZYDENTA MIASTA TORUNIA

  14 października 2019 Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia otrzymała Honorata Herman-Meler
  ---------- ROK SZKOLNY 2018/2019 -------------

  Konkursy językowe

  Liliana Salejko z klasy III zajęła 1 miejsce w konkursie międzyszkolnym "English Chants Contest"
  Serdecznie gratulujemy!

  SUKCESY PLASTYCZNE

  Michalina Kuczkowska z klasy Va zajęła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Grafiki: ”VIZ-JEL” 4TH INTERNATIONAL GRAPHICAL BIENNALE FOR YOUNG ARTISTS THE FOLLOWING STUDENTS (WĘGRY) 2018
  Jesteśmy dumni!

  W konkursie „ Moje ulubione miejsce w Toruniu” – Kaszczorek, organizowanym przez Urząd Miasta nagrodę Prezydenta w kategorii klas I – III otrzymała Jagna Zawacka , zaś Antek Gadomski w kategorii klas IV – VIII.

  Wyróżnienie w kategorii klas I – III przypadło Tymonowi Szóstakowi, natomiast w kategorii klas IV – VIII Poli Meler.
  Serdecznie gratulujemy!

  W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez SP 18 „Lubimy bałwany ze śniegu” Irenka Jastrzębska zdobyła nagrodę, a Stasiu Czapiewski – wyróżnienie.
  Jesteśmy dumni!

  Miło nam poinformować, iż Sara Jabłońska z klasy VII zajęła III miejsce, a Kinga Gutmańska również z klasy VII otrzymała wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Historycznym pt. „Okolicznościowa pocztówka z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 28.
  Serdeczne gratulacje!

  Konkursy historyczne

  Marek Malicki z klasy VII został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii w roku szkolnym 2018/2019.

  Serdeczne gratulacje!!!

  WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY!

  Otrzymaliśmy DYPLOM "SKUTECZNEJ SZKOŁY" za zajęcie 3 miejsca w województwie kujawsko-pomorskim w rankingu szkół podstawowych za wyniki próbnego egzaminu ósmoklasisty.


  Ogólnoposlski Konkurs z Języka Angielskiego

  W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego "Multitest" tytuł LAUREATA uzyskał Hubert Chościński z klasy 8.
  WYRÓŻNIENIA otrzymali uczniowie klasy 6 - Małgosia Smyczyńska i Marcel Borowski.
  Jesteśmy z Was dumni!  -------------------------------------------- 2017/2018 -----------------------------------

  Zbieramy Makulaturę - I miejsce

  Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do konkursu „Zbieramy Makulaturę” organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Jego celem było propagowanie prawidłowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi. Zbiórka prowadzona była od 16 października 2017r. do 30 kwietnia 2018r. Zaangażowanie uczniów i rodziców przeszło wszelkie oczekiwania. Zebraliśmy ok. 10 ton makulatury i tym samym zajęliśmy I miejsce w przeliczeniu na 1 ucznia i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 30 000 zł na pomoce dydaktyczne. Najlepszy uczeń w tej zbiórce to Jan Semczuk z klasy 6, II miejsce zajął Mikołaj Komenda z klasy 5 a III miejsce Aniela Kwiatkowska z klasy IVA. Wszyscy uczniowie zaangażowani w akcję otrzymali nagrody.

  Dorota Makowiecka

  Konkurs Grafiki Komputerowej dla klas II i III

  Hania Kondej z klasy II zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej.

  Dorian Przyborowski z klasy III zdobył wyróżnienie.

  Jesteśmy z Was dumni!

  Konkursy historyczne

  Marek Malicki z klasy VI został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

  Marek Malicki z klasy VI został finalistą Miejskiego Konkursu Historycznego "Dzieje Torunia", a także zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych.

  Marek Malicki został laureatem na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

  Gratulacje!!!

  Konkurs literacki

  Międzyszkolny Konkurs Literacki „Akademia Dziecięcych Opowieści” na opowiadanie inspirowane dziejami dawnego Torunia
  W kategorii klas czwartych:
  Szymon Szot – II miejsce
  Hanna Lewandowska - wyróżnienie

  Konkurs muzyczny

  Marianna Maksim i Zosia Gadomska zdobyły II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej" w kategorii: Język Angielski.

  Alicja Wojak i Anna Kondej wyśpiewały w tym konkursie III miejsce w kategorii: Język niemiecki. Dziewczyny są uczennicami klasy VII.
  Gratulujemy!

  Agnieszka Jackowiak i Kinga Andruszkiewicz

  “Toruń opowiada o niepodległości”

  W konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta Torunia w kategorii klas IV – VII
  Melania Dąbrowska z kl. V zdobyła nagrodę
  Anna Tuszyńska z kl. VI zdobyła wyróżnienie
  w kategorii klas I-III
  Stanisław Jackowiak z kl. I zdobył wyróżnienie

  Jaś i jego plastyczne sukcesy

  Jaś Szymański z klasy trzeciej jest bardzo uzdolniony plastycznie. Ma album, gdzie gromadzi rysunki własne i swoich najbliższych. Lubi rysować zwierzęta i chętnie bierze udział w konkursach plastycznych. W tym roku ma już na koncie kilka znaczących sukcesów. Został laureatem konkursu plastycznego ogłoszonego przez marszałka województwa „Woda – największy skarb naszej planety” z książeczki „Tu jest super – tu jest bezpiecznie” i z rąk pana marszałka Piotra Całbeckiego otrzymał piękny rower. Czytaj więcej

  Gdy Ambasada Finlandii ogłosiła konkurs „Cztery pory roku w Dolinie Muminków” Jaś wykonał pracę, która została nie tylko nagrodzona, ale też zamieszczona w kalendarzu na najbliższy rok. Mam nadzieję, że Jaś będzie pielęgnował i rozwijał swój talent i zdobywał kolejne laury.
  Tego życzę, Beata Wilmanowicz

  XIII Wojewódzki konkurs plastyczny „Najpiękniejsza palma wielkanocna” rozstrzygnięty!

  Uroczystość podsumowująca XIII edycję Wojewódzkiego Konkursu „Najpiękniejsza palma wielkanocna” miała miejsce 15 marca w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu. Została na nią zaproszona kolejny raz Melania Dąbrowska z klasy V, która otrzymała wyróżnienie. Bardzo się cieszymy z sukcesu Melanii i życzymy kolejnych w następnych latach szkolnej edukacji.
  Gratulacje!

  Nasi stypendyści

  Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymali:
  Jakub Smyczyński, Piotr Więckowski i Hubert Chościński
  Gratulujemy!

  Stypendium Prezydenta Miasta Torunia otrzymali: Anna Kondej, Hubert Chościński, Jakub Smyczyński
  Jesteśmy dumni!  Sukcesy w konkursach plastycznych

  Natalia Więcławska z kl. IV zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Wariacje na temat drzewka bożonarodzeniowego i anioła świątecznego”

  Pola Meler z IVb zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Projekt Znaczka Pocztowego „Nasza Królowa Rzeka Wisła” zorganizowanym przez Okręg Toruński Polskiego Związku Filatelistów oraz Gminę Miasta Toruń.
  Relacja z rozdania nagród tutaj

  W Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Technicznym „Bombka na choinkę”
  Inga Biczyk z kl. IV – zajęła II miejsce
  Mikołaj Komenda kl. V - zajął II miejsce
  Kinga Rucińska kl. VI - zajęła III miejsce
  Wyróżnienia zdobyły:
  Anna Kurczewska z kl. V i Julia Malinowska z kl. VI

  V Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy rozstrzygnięty!!!

  Na konkurs wpłynęło 825 prac w kategoriach: praca plastyczna, test, zdjęcie, witraż. W gronie nagrodzonych nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty.
  A oto wyniki:
  Kategoria: Praca plastyczna
  I miejsce Hania Kondej II klasa
  Nagroda specjalna - Pola Piotrowska IVa
  Kategoria: Zdjęcie
  II miejsce – Inga Biczyk IVb
  Gratulujemy!!!


  14 października 2017 Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia otrzymała Dorota Makowiecka - serdecznie gratulujemy!

  Kinga Gutmańska kl. VI – zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie z cyklu „Dzieci w Europie” pt. Prawa dziecka

  Plecaki od Serca - Dyplom dla SP 27

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Certyfikat
  ---------- ROK SZKOLNY 2016/2017 ----------

  Maja Piotrowska z kl. VI zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspirowane Poezją”

  Alicja Chabior z kl. VI i Mateusz Kamiński z klasy V zdobyli wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Wiślany Toruń”

  Marcel Borowski z kl. IV otrzymał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Zoom na Toruń. Detal w architekturze miasta”

  Wisła z mostem Elżbiety Zawackiej w tle

  Z okazji, że rok 2017 został uchwalony „Rokiem rzeki Wisły” i obchodzimy piątą rocznicę nadania imienia naszej szkole, dla uczniów klas I-VI został zorganizowany konkurs fotograficzny pt.”Wisła z mostem Elżbiety Zawadzkiej w tle”.


  Konkurs cieszył się wielką popularnością, wpłynęły 63 zdjęcia od uczniów z klas I-VI. Ujęcia były niesamowite, z różnych brzegów Wisły a także z lotu ptaka. Komisja w składzie: Dorota Makowiecka, Aleksandra Krupa, Beata Wilmanowicz i Krzysztof Maruszak przyznały następujące nagrody:
  I miejsce - Inga Biczyk z kl. IIIA
  Jakub Górecki z kl. V
  Alicja Stodolna z kl. V
  Zofia Gadomska z kl. VI
  II miejsce - Helena Gadomska z kl. I
  Szymon Podolecki z kl. IIIB
  Antoni Gadomski z kl. IV
  III miejsce - Wiktor Górny z kl. IIIA
  Melania Dąbrowska z kl .IV
  Maria Górna z kl. IV
  Sara Jabłońska z kl. V

  Wyróżnienia: Lena Komenda z kl. I, Hanna Kondej z kl. I, Mikołaj Komenda z kl. IV, Adam Sobociński z kl. IV, Martyna Wisniewska z kl. IV, Maja Markiewicz z kl, V, Jan Semczuk z kl. V, Hubert Chościński z kl .VI, Anna Kondej z kl. VI, Aleksandra Kołpacka z kl. VI, Zofia Krogolewska z kl. VI,

  Szymon Peda z kl. VI, Mikołaj Rezmer z kl. VI, Alicja Wojak z kl. VI. Odbyło się również głosowanie całej społeczności szkolnej na zdjęcie publiczności i wygrała Inga Biczyk z kl. IIIA. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło na apelu z okazji Święta Ziemi.
  Wszystkim nagrodzonym składam gratulacje i dziękuję z udział w konkursie!!!
  Dorota Makowiecka


  Najlepszy Matematyk

  Jakub Smyczyński z klasy VI zdobył tytuł laureata w Kuratoryjnym Konkursie z Matematyki w roku szkolnym 2016/2017.
  Gratulacje!!!

  Hubert Chościński z klasy VI zdobył tytuł laureata w Konkursie Kuratoryjnym z Języka Polskiego.

  XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny

  Melania Dąbrowska z klasy czwartej otrzymała nagrodę główną w XII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na „ Najpiękniejszą palmę wielkanocną ”. Jest to tym bardziej cenne, iż na konkurs napłynęło aż 536 palm z 27 szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego. Sukces Melanii był i nadal jest źródłem wielu niezapomnianych emocji i wzruszeń dla przyjaciół i sojuszników szkoły. Dziękujemy i gratulujemy!
  Maria Gabryszak

  Kangur Matematyczny 2017 - wyniki

  Wynik Bardzo Dobry uzyskał Piotr Więckowski z klasy VI.
  Wyróżnienia:
  Łukasz Jankowski i Maksymilian Gontarz z klasy II
  Pola Meler, Emilia Kamińska i Szymon Szot z klasy III B
  Antoni Gadomski i Marcel Borowski z kl. IV
  Mateusz Kamiński i Marek Malicki z kl. V
  Jakub Smyczyński z kl. VI
  Gratulacje!!! Gala wręczenia nagród odbędzie się 12 czerwca.
  Dorota Makowiecka

  Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastyczno–poetyckiego dla uczniów kl. I-III

  „Ułożenie rymowanki lub wiersza o Toruniu oraz wykonanie do niej ilustracji”
  Komisja w składzie:
  Lidia Bęben, Beata Kowalska, Beata Wilmanowicz i Dorota Sztuba przyznała:
  Nagrodę specjalną – Indze Biczyk z klasy IIIB wiersz
  I miejsce – Hannie Lewandowskiej z klasy IIIA wiersz
  II miejsce – Michalince z kl. II i Antkowi z kl. IIIA Orłowskim wiersz
  III miejsce – Poli Piotrowskiej z kl. IIIA wiersz
  oraz wyróżnienie dla: Antoniego Wiśniewskiego z kl. IIIA wiersz

  Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy!
  Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z wierszami i rymowankami o naszym grodzie. Formatowanie wierszy zostało zachowane według intencji autorów.
  Organizator konkursu
  Dorota Sztuba

  Wyniki konkursów międzyszkolnych w semestrze I tutaj

  Wyniki konkursów szkolnych w semestrze I tutaj

  Pierwszaki reprezentują szkołę!

  Malwina Kwiatkowska z klasy I zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Toruń moje miasto”.
  Gratulujemy sukcesu.

  Dzieje Torunia

  Marek Malicki z klasy V został laureatem Finału Miejskiego konkursu "Dzieje Torunia" - zajął III miejsce.

  Henryk Arctowski

  20 stycznia dwie uczennice z klasy VI: Aleksandra Kwiatkowska i Alicja Wojak wzięły udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie dla szkół podstawowych pod nazwą „ HENRYK ARCTOWSKI - WYBITNY NAUKOWIEC I POLARNIK” .

  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 28 im. prof. Henryka Arctowskiego w Toruniu.


  Dziewczyny napisały pracę literacką - list polarnika do swoich rodziców pod kierunkiem Pani Lidii Bęben, wykonały pracę plastyczną o krainie polarnej pod opieką Pani Kingi Andruszkiewicz i przygotowały się do konkursu wiedzy polarnej pod okiem Pani Doroty Makowieckiej. Ola i Ala zajęły III miejsce wśród toruńskich szkół.
  Gratulacje!!!

  Kuratoryjny Konkurs z Matematyki

  Dwoje naszych uczniów z klasy VI : Jakub Smyczyński i Piotr Więckowski przeszli do etapu wojewódzkiego z matematyki. Gratulacje i trzymajcie mocno kciuki 18 lutego 2017 r.!!!

  Kuratoryjny Konkurs z Przyrody

  Czworo uczniów z naszej szkoły w tym roku szkolnym przeszło do etapu rejonowego z przyrody: Anna Kondej, Marianna Maksim, Jakub Smyczyński i Urszula Wróblewska z klasy VI. Z konkursowym testem będą zmagać się 25 lutego 2017 r. Gratulacje i trzymamy kciuki!!!

  Antoni Gadomski kl. IV – wyróżnienie w VI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej "Gdy piosenka szła do wojska..." zorganizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

  Maja Piotrowska – VI kl. wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Inspirowane Poezją". Organizator MDK Toruń

  PODIUM NALEŻAŁO DO NAS!

  8 grudnia na Barbarce odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Kolor w przyrodzie”.

  < Swoje prace zgłosiło ponad 130 uczestników, spośród których jury wybrało te najlepsze.
  W kategorii kl. I-III wygrało zdjęcie „Horyzont”, Emilki Kamińskiej z kl. III B. Drugie miejsce i wyróżnienie zdobyła Blanka Gapska z kl. III b za zdjęcia: „Maki” i „Jezioro Grodno”.

  Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

  Anna Kondej z klasy VI zakwalifikowała się do etapu rejonowego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
  Gratulujemy

  Antoni Kucharski z klasy IV oraz Kinga Rucińska z klasy V uzyskali wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie "Chrzest 966". Gratulujemy!

  Z Panem Kleksem po nagrodę

  Pola Meler z kl. IIIb zdobyła wyróżnienie z organizowanym przez Zespól Szkół nr 14 konkursie plastycznym pt.: „Moja ulubiona postać bajkowa”. Jury urzekła osoba Pana Kleksa, przedstawiona przez Polę.
  Gratulujemy!

  LEŚNE GWIEZDNE WOJNY NAGRODZONE


  W konkursie plastyczno-technicznym „Postacie z kasztanów, żołędzi i innych darów jesieni”, organizowanym przez ZS nr 6, Pola Meler z kl. IIIb, swoją pracą „GWIEZDNE WOJNY-PRZEBUDZENIE LASU”, wywalczyła III miejsce.
  Gratulujemy!

  Mistrz Tabliczki Mnożenia

  Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 30 września 2016 odbył się konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia w naszej szkole i tytuł ten uzyskali w poszczególnych klasach: Damian Syrocki - klasa IIIA, Szymon Szot - klasa IIIB, Antoni Gadomski - klasa IV, Oliwier Malinowski -klasa V i Zofia Krogolewska - klasa VI. Gratulacje!!! Organizator konkursu Dorota Makowiecka

  Moje Bajkowe Drzewo i Moje Jesienne Drzewo

  W konkursie plastycznym „Moje Bajkowe Drzewo” w kategorii klas I – III:
  główne nagrody zdobyli:Adrian Majewski z klasy II, Emilia Kamińska, Sambor Radziecki i Szymon Podolecki z klasy IIIB
  wyróżnienia: Michalina Kuczkowska z klasy IIIA, Blanka Gapska i Inga Biczyk z klasy IIIB, Jan Szymański z klasy II.

  W konkursie „Moje Jesienne Drzewo” w kategorii klas IV-VI: główne nagrody zdobyli: Kinga Rucińska, Anna Tuszyńska, Alicja Stodolna i Sara Jabłońska z klasy V
  wyróżnienia: Zuzanna Barczykowska, Melania Dąbrowska, Malwina Jarmuż i Adam Sobociński z klasy IV, Amelia Fedorowicz, Kinga Gutmańska i Sara Wiśniewska z klasy V, Aleksandra Kwiatkowska i Marianna Maksim z klasy VI.
  Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!!

  30 września podczas Toruńskiej Nocy Naukowców Marcel Borowski z klasy IV odebrał nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym "Co i jak będziemy jeść za 100 lat".
  Gratulacje!!!


  Najciekawszy strój z odpadów

  W konkursie międzyszkolnym „Najciekawszy strój z odpadów” organizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu w ramach akcji Sprzątania Świata 2016, sześcioro naszych uczniów otrzymało wyróżnienie: Maria Górna, Zuzanna Olszewska i Daria Więcławska z klasy IV oraz Amelia Fedorowicz, Sara Jabłońska i Julia Malinowska z klasy V. Gratulacje!!!

  ---------- ROK SZKOLNY 2015/2016 ----------

  Tymon Butkiewicz z klasy VI zajął II miejsce w I edycji konkursu wiedzy z historii Polski 1918-1989 "Toruń z historią za pan brat". Serdecznie Gratulujemy!

  Kangur Matematyczny

  W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2016 tytuł laureata zdobył Stanisław Wołk z klasy IV, wynik bardzo dobry uzyskali : Korneliusz Dębiak i Nikodem Gapski z klasy VI, a wyróżnienie: Szymon Szot z klasy IIB, Jan Jackowiak z klasy IIA, Antoni Gadomski z klasy III, Zofia Jerzy z klasy IV, Jakub Smyczyński z klasy V, Piotr Więckowski z klasy V i Antonina Jackowiak z klasy V. Gratulacje !!!

  Wyniki konkursu czytelniczego „Magiczne Drzewo”:
  Klasy II-III:
  I miejsce: Antoni Orłowski (kl. II a)
  II miejsce: Inga Biczyk (kl. II b)
  Aleksandra Kawecka (kl. II b)
  III miejsce: Sambor Radziecki (kl. II b)
  Zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział. Nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu.
  Hanna Kuligowska

  Czytelniczy konkurs plastyczny został rozstrzygnięty.
  Oto wyniki:

  I miejsce: Hanna Lewandowska (kl. II a)
  II miejsce: Michalina Kuczmarska (kl. II a)
  III miejsce: Pola Piotrowska (kl. II a)

  Gratulujemy wszystkim laureatom. Nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu.
  Hanna Kuligowska


  Nasze „słodkie dziewczynki”
  Z wielką przyjemnością donoszę, że Pola Meler z kl. IIb i Michalina Kuczkowska z kl. IIa znalazły się w gronie 9 laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego: ‘Twoja wymarzona kopalnia czekolady”, zorganizowanego przez Polską Fabrykę Dobra. Nagrodzona praca miała kilka metrów długości! Dziewczynkom gratulujemy nagrody, wytrwałości a przede wszystkim umiejętności pracy w zespole. Życzymy smacznego, bo nagroda z pewnością będzie słodka.
  Beata Kowalska


  Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów kl. I-III pt. „Wykonanie ilustracji do wybranego wiersza Jana Brzechwy”.

  Komisja w składzie:
  Katarzyna Dulska, Beata Wilmanowicz, Aleksandra Krupa i Dorota Sztuba
  przyznała:

  I miejsce – Aleksandrze Biesiadowskiej z kl. I
  II miejsce – Amelce Wojciechowskiej z kl. I
  III miejsce – Hani Lewandowskiej z kl. IIA

  oraz trzy wyróżnienia dla:
  Michaliny Kuczkowskiej z kl. IIA
  Blanki Gapskiej z kl. IIB
  oraz Julii Moch z kl. III

  Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy!
  Organizator konkursu Dorota Sztuba  Konkurs recytatorski : „Wierszoklepka”

  15.04 w Domu Harcerza odbył się I etap konkursu recytatorskiego: „Wierszoklepka”. Mamy powód do dumy: Jurand z kl. II b przeszedł do drugiego etapu, a nie było to łatwe zadanie bo uczestników było ponad stu. Jurandowi gratulujemy i trzymamy za Niego kciuki w II etapie, już 22.04.
  Beata Kowalska

  Michał i Nikodem laureatami
  Michał Biesiadowski i Nikodem Gapski z klasy VI uzyskali tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Liga Zadaniowa", a Korneliusz Dębiak zajął III miejsce. Gratulacje!!!

  Tymon Butkiewicz z klasy VI został laureatem tegorocznej edycji Konkursu Miejskiego "Dzieje Torunia".
  Gratulujemy!!!


  Pola Piotrowska klasa IIA zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na ilustracje do książki o wirusach.
  Tutaj - Pola Piotrowska – laureatka konkursu na recenzję rysunkową
  GRATULUJEMY!!!


  Drużyna Le Soleil, w skład której jeżdżą na lodzie Maja Piotrowska

  (klasa V) i Pola Piotrowska (klasa IIA) zdobyła złoty medal na zawodach w Neuss w Niemczech.

  O tym wydarzeniu można przeczytać w załączonym linku.
  Tutaj - Sukces goni sukces! Podbijają serca publicznościa na całym świecie!
  Bardzo gratulujemy!

  WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ WALENTYNKOWY

  Klasy I – III
  I miejsce Pola Meler kl. II b
  II miejsce Hanna Lewandowska kl. IIa, Szymon Szot kl. II b
  III miejsce Basia Szlendak kl. I, Hania Zaustowicz kl. I

  Wyróżnienia:
  Małgosia Smyczyńska kl. III
  Nadia Kowalczyk kl. II b
  Michalina Kuczkowska kl. II a
  Iga Kowalczyk kl. I
  Zuzia Kuligowska kl. I
  Inga Biczyk kl. II b


  Klasy IV – VI
  I miejsce Maja Piotrowska kl. V
  II miejsce Damian Podlaszewski kl. VI
  III miejsce Sara Jabłońska kl. IV, Anna Tuszyńska kl. IV

  Gratulujemy!


  Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Torunia dla uczniów SP 27 w konkursie plastycznym

  W dniu 29.02.2016 roku w Gospodarstwie Państwa Ciuruś odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Torunia z mieszkańcami osiedla Kaszczorek na temat planów związanych z przebudową i modernizacją dróg w tym rejonie. Podczas spotkania zaprezentowano również nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne uczniów SP 27 w Toruniu, biorących udział w konkursie ,, Mój Toruń w Przyszłości.’’ Laureaci otrzymali z rąk Prezydenta Michała Zaleskiego dyplomy oraz drobne upominki:
  - z klas I-III -Pola Meler ( nagroda) , Karolina Nowak ( wyróżnienie )
  - z klas IV-VI -Klara Kotkiewicz (nagroda ), Maja Piotrowska ( wyróżnienie)
  Po otrzymaniu nagród uczennice udzieliły krótkich wywiadów TV Toruń. Wyróżnionym i nagrodzonym uczniom naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Karolina Nowak, kl. II B


  Wielki sukces!!! W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki, którego finał odbył

  się 6 lutego 2016 r. w Bydgoszczy, Nikodem Gapski i Korneliusz Dębiak z klasy VI zdobyli tytuł laureata. Gratulacje!!!

  W XII Międzyszkolnym Konkursie dla Szkół Podstawowych pod nazwą "Henryk Arctowski - wybitny naukowiec i polarnik", który odbył się 15 stycznia w Zespole Szkół nr 28, Laura Śniegocka i Oliwia Urbańska zajęły I miejsce. Gratulacje!!!

  W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Przyrody, którego finał odbył się 15 stycznia 2016r.,

  Nikodem Gapski z klasy VI zdobył tytuł laureata a Jakub Smyczyński z klasy V uzyskał tytuł finalisty. Gratulacje!!!

  W konkursie Samorządu Uczniowskiego na kartkę świąteczną, stroik i bombkę I miejsce zdobyła Inga Biczyk z kl. IIb. Nasza koleżanka wykonała piękną kolorową kompozycję stroikową, oryginalną bombkę i kartkę.

  Za swoją bombkę I miejsce zdobyła również Ola Kawecka z kl. IIb. Zwyciężczyniom gratulujemy wyników no i oczywiście talentu.  8 stycznia nastąpiło uroczyste wręczenie nagród przez Pana Bartłomieja Jóźwiaka za konkurs ekologiczny organizowany przez Wojskowe Koło Łowieckie nr 235 „OSA” na najładniejszy "Karmik dla ptaków". 5 karmików wykonanych przez: Tymona Angowskiego z kl. IIB, Huberta Szostaka z kl. IIB,

  Julię Cyrkowską z kl.V, Kaję Kozłowską z kl.V, Agatę Karaszewską z kl.VI i Damiana Podlaszewskiego z kl.VI otrzymało nagrody główne i będą na wystawie w Urzędzie Marszałkowskim. Pozostali uczniowie: Jacek Wróbel kl. IIA, Pola Meler kl.IIA, Wiktor Chościński kl. IIB, Daria Więcławska kl. III, Malwina Butkiewicz kl.IV, Miłosz Detmer kl.IV, Zofia Jerzy kl.IV, Paweł Kuziemkowski kl.IV, Julia Malinowska kl.IV, Oliwier Malinowski kl.IV, Oskar Malinowski kl.IV,

  Oliwier Narloch kl.IV, Alicja Stodolna kl.IV, Sława Tomczyk kl.IV, Anna Tuszyńska kl.IV, Sara Wiśniewska kl.IV, Agata Bartoszyńska kl.V, Hubert Chościński kl.V, Marianna Maksim kl.V, Katarzyna Studzińska kl.V, Korneliusz Dębiak kl.VI i Laura Śniegocka kl.VI otrzymali wyróżnienia. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!  W konkursie plastyczno-ekologicznym „KARTKA ŚWIĄTECZNA Z MATERIAŁÓW EKOLOGICZNYCH” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu, nagrodę otrzymała Sara Wiśniewska z klasy IV i wyróżnienie Damian Podlaszewski z klasy VI. Gratulujemy!
  "Postać Świętego Mikołaja"

  Dnia 18.12.2015 r. w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu odbyło się uroczyste rozdanie nagród VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Postać Świętego Mikołaja" dla przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Torunia, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Uczennica naszej szkoły, Malwina Jarmuż zdobyła wyróżnienie w kategorii klas III. Praca została wykonana pod kierunkiem p. Aleksandry Krupa. Serdecznie gratulujemy Laureatce!  14 października 2015
  Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia otrzymała Lidia Bęben
  Korneliusz Dębiak, uczeń VI klasy naszej szkoły, zdobył srebrny medal w klasie OPT chłopców na Mistrzostwach Województwa w klasach regatowych, które odbyły się w Pieczyskach 3 - 4.10.2015 na wodach Zalewu Koronowskiego. GRATULUJEMY!


  Niebo pełne świateł

  W konkursie plastycznym "Niebo pełne świateł", który odbył się w ramach VI Toruńskiej Nocy Naukowców a organizatorem było- Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a współorganizatorem- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu I miejsce zajęła Laura Śniegocka z klasy VI, III miejsce Damian Podlaszewski z klasy VI i wyróżnienie otrzymała Amelia Fedorowicz z klasy IV. Gratulujemy !!!


  ------------------ROK SZKOLNY 2015/2016---------------
  Sara Jabłońska, Ania Tuszyńska, Julia Malinowskai i Julia Rachuba zdobyły nagrodę w postaci Dyplomów i nagród rzeczowych w XIII Przeglądzie piosenki ,,Didasko"
  GRATULUJEMY!
  WYNIKI KONKURSU „MUZYKA POEZJĄ ŚWIATA”

  I miejsce
  Jan Grochala SP 8 (nauczyciel: Anna Olszewska)
  Maria Feitek SP 5 (nauczyciel: Patrycja Zakrzewska)

  II miejsce
  Wit Fornalik SP 23 (nauczyciel: Małgorzata Domeracka)
  Ewa Nasieniewska SP 5 (nauczyciel: Patrycja Zakrzewska)

  III miejsce
  Iga Kabacińska SP 11 (nauczyciel: Maria Gabryszak)

  Wyróżnienia
  Olimpia Rumińska SP 32 (nauczyciel: Przemysław Łsoś)
  Aleksandra Meller SP w Złotorii (nauczyciele: Beata Górska, Lucyna Laks)
  Dawid Szymkowiak SP 5 (nauczyciel: Patrycja Zakrzewska)
  Michał Kornalski SP 5 (nauczyciel: Patrycja Zakrzewska)
  Oliwier Roszak SP 3 (nauczyciel: Ewa Razik)
  Eliza Gutowska SP 11 (nauczyciel: Maria Gabryszak)

  Podziękowania
  SP 11 Agata Brzuskniewicz kl. VI b
  Wiktoria Matuszewska kl. VI c
  Mateusz Szatkowski kl. VI c
  Julia Wiśniewska Kl. VI c
  Patrycja Zielińska kl. VI c
  Nauczyciel: Maria Gabryszak
  SP 8 Jakub Paul kl. VI c
  Nauczyciel: Anna Olszewska
  SP 9 Franciszek Niedźwiecki kl. VI b
  Urszula Daniszewska kl. VI c
  Karolina Ryczko kl. VI b
  Nauczyciel: Aldona Chyłkowska
  SP 5 Agata Gurgal kl. V a
  Jonatan Kaszubski kl. IV e
  Maks Derdowski kl. IV c
  Nauczyciel: Patrycja Zakrzewska
  GRATULUJEMY!


  Agata Sosińska otrzymała wyróżnienie I stopnia w I Międzyszkolnym Konkursie Miniatur Szkół Muzycznych I stopnia. Gratulujemy!  Agata Karaszewska w Międzynarodowym konkursie plastycznym pt;,,Noc w muzeum" otrzymała ,,Złotą Paletę"- nagrodę główną  Wyniki konkursu "How do I learn English"

  Anna Kondej i Maja Piotrowska z klasy 4 oraz Hanna Jerzy i Oliwia Zięciak z klasy 6 uzyskały tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "How do I learn English" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Toruniu. Gratulacje!!!
  Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego "English Dictation"
  Klasa 4:
  I m-ce Aleksandra Kwiatkowska
  II m-ce Marianna Maksim i Hubert Chościński
  III m-ce Anna Kondej i Zofia Krogolewska

  Klasa 5:
  I m-ce Maja Kozłowska
  II m-ce Ariadna Sadowska
  III m-ce Damian Podlaszewski  Woda Kroplą życia
  Wyniki konkursu literacko-ekologicznego:

  W klasach I-III
  I miejsce - Hanna Lewandowska kl. IA WIERSZ
  II miejsce - Inga Biczyk kl. IB WIERSZ
  III miejsce - Małgorzata Smyczyńska kl. II WIERSZ

  Wyróżnienia:
  Pola Meler kl. IB WIERSZ
  Oliwia Dalbiak kl. II WIERSZ
  Pola Piotrowska kl. IA WIERSZ
  Maja Markiewicz kl. III WIERSZ

  W klasach IV -VI
  I miejsce - Jakub Zoch kl. VI WIERSZ
  II miejsce - Julia Cyrkowska kl. I WIERSZ
  III miejsce - Damian Podlaszewski kl. V WIERSZ

  Wyróżnienia:
  Marianna Maksim kl. IV WIERSZ
  Oliwia Zięciak kl. VI WIERSZ
  Wyróżnienie w X międzyszkolnym Konkursie Plastyczno - Ekologicznym z cyklu PRZESTRZENIE PRZYRODY ,,Zwierzęta obszarów polarnych" pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty dla Oliwi Urbańskiej z klasy V.

  Kangur Matematyczny 2015
  Osiągnięcia naszych uczniów:
  W kategorii Żaczek :
  Antoni Gadomski z kl. II - wynik bardzo dobry
  W kategorii Maluch :
  Piotr Więckowski z kl. IV - wyróżnienie
  Hubert Chościnski z kl. IV - wyróżnienie
  Jakub Smyczyński z kl. IV - wyróżnienie
  Anna Kondej z kl. IV - wyróżnienie
  Szymon Peda z kl. IV - wyróżnienie
  W kategorii Beniamin:
  Nikodem Gapski z kl. V - wynik bardzo dobry
  Korneliusz Dębiak z kl. V - wyróżnienie
  Michał Biesiadowski z kl. V - wyróżnienie
  Antek Gadomski zdobył pierwsze miejsce jako solista w XV Edycji Konkursu Piosenki "Na Ludową Nutkę" otrzymał nagrodę specjalną za wykonanie piosenki pt; ,,Hej Sokoły" oraz Julia Moch, Oliwia Dalbiak i Pola Meler jako zespół zdobyły nagrodę pierwszą piosenką pt,,Poszła Karolinka" i również otrzymały nagrody sepcjalne. Gratulujemy!


  Maja Kozłowska i Nikodem Gapski z klasy 5 uzyskali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego "Galileo 2015". W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymały uczennice klasy 4 - Aleksandra Kwiatkowska, Katarzyna Studzińska i Anna Kondej. Congratulations!

  25 kwietnia 2015 roku Zosia Jerzy, Agata Sosińska oraz Zosia Gadomska w kategori soliści zdobyły wyróżnienia w Międzyszkolnym konkursie muzycznym ,,Z piosenką przez świat". Gratulujemy!


  20 kwietnia 2015 w SP nr 32 odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Sara Jabłońska z klasy III i Pola Meler z klasy Ib otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!
  (Na zdjęciu dziewczyny z jury konkursu.)  27 marca 2015 odbył się finał III miejskiego konkursu recytatorskiego dla dzieci z klas I-III "WIERSZO-KLEPKA". W konkursie brało udział 60 uczniów z toruńskich szkół. Pola Meler z klasy Ib zajęła II miejsce. Gratulujemy!  W dniu 17 marca, uczniowie naszej szkoły z klasy IA, IB i II udali się po odbiór nagród, które otrzymali w konkursie plastycznym pod hasłem: „Palisz? Trujesz? Ryzykujesz!”, zorganizowanym przez Urząd Miasta Torunia i Straż Miejską. Pola Piotrowska z klasy I A zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymała tablet. Ośmioro uczniów z klasy I A otrzymało wyróżnienia: Natalka, Michasia, Zuzia, Wiktor, Zbyszek, Hania, Damian, Jacek. Takie same wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy II: Marysia, Zuzia O., Zuzia B., Ania, Julka, Olenka, Oliwia, Mateusz, Malwinka oraz Nadia, uczennica klasy I B. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały pendrive-y oraz bezpłatne bilety do Młyna Wiedzy. Gratulacje!  Po feriach zimowych dotarła do nas miła wiadomość o kolejnym sukcesie naszej uczennicy Zosi Krogolewskiej z kl. IV, która zdobyła wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 21 w Toruniu na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Stoją od lewej: Maja Piotrowska, Zosia Krogolewska i Ania Kondej przygotowane do wyjścia na bal karnawałowy! Maria Gabryszak


  3 marca 2015 odbyło się uroczyste wręczenie nagród konkursie plastycznym "Czysty Toruń" organizowanym przez Prezydenta Miasta Torunia.
  W katergorii klas I-III:
  Pola Meler z klasy Ib otrzymała nagrodę
  Ania Tuszyńska z klasy III otrzymała wyróżnienie
  W kategorii klas IV-VI:
  Oliwia Zięciak z klasy VI otrzymała nagrodę
  Hanna Jerzy z klasy VI otrzymała wyróżnienie
  Gratulujemy!

  Wyróżnienie dla Agaty Bartoszyńskiej z klasy IV w międzyszkolnym konkursie ekologiczno-plastycznym "Nowe Życie Przedmiotów". Gratulujemy!


  „HENRYK ARCTOWSKI - WYBITNY NAUKOWIEC I POLARNIK”

  16 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 28 odbył się finał XI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POD NAZWĄ „ HENRYK ARCTOWSKI - WYBITNY NAUKOWIEC I POLARNIK” . Naszą szkołę reprezentował zespół dwuosobowy w składzie: Jadwiga Janowska i Oliwia Zięciak z klasy VI. Konkurs obejmował trzy etapy:
  I etap – napisanie pracy literackiej,
  II etap- wykonanie pracy graficznej- plakat,
  III etap- konkurs wiedzy polarnej.
  Uczennice napisały pracę literacką na temat „Pięć dni z życia polarnika na Antarktydzie-kartki z pamiętnika” pod opieką Pani Lidii Bęben. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą krajobraz polarny pod okiem Pani Beaty Furstenau. Za te prace otrzymały maksymalną liczbę punktów. Na ostatnim etapie zmagały się z konkursem wiedzy polarnej dotyczącej biografii Henryka Arctowskiego i przyrody krain polarnych, do którego przygotowywały się z Panią Dorotą Makowiecką. Końcowa punktacja, która obejmowała wszystkie trzy etapy dała dziewczynom III miejsce. Gratulacje !!!

  W miejskim konkursie plastycznym "W krainie lodu z Mentorkiem" Michał Biesiadowski w kategorii lat 12 zdobył III miejsce.
  Zosia Gadomska wygrała w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałokowski zajęła I miejsce na najpiękniejszy piernik torunski, a Agata Sosińska za stroik bożonarodzeniowy. Gratulacje!

  Uczniowie klasy IV zajęli III miejsce w Konkursie "Najpiękniejsza choinka w rozmiarze XXL" zorganizowanej przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gratulujemy!

  Julek Mierzwicki z klasy IV zajął II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym w kategorii praca plastyczna "Ratusz w Chełmnie" zorganizownym przez Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu. Jesteśmy dumni!
  MISTRZOWIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
  3 grudnia 2014 odbyło się w SP28 rozdanie nagród w międzyszkolnym konkursie "Mistrz Grafiki Komputerowej". Z naszej szkoły zostało nagrodzonych najwięcej uczniów! Laureatami konkursu zostali:
  Stanisła Lewandowski - I miejsce w kategorii klas III
  Ania Franciszczak - I miejsce w kategorii klas II
  Pola Meler - II miejsce w kategorii klas I
  Wyróżnienia otrzymały: Maria Krogolewska z klasy II i Karolina Gutmańska z klasy III
  Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju w grafice komputerowej!

  Zosia Gadomska z klasy IV zdobyła II miejsce w kategorii solistów na międzyszkolnym konkursie "Gdy piosenka szła do wojska..."  Jakub Zoch z klasy VI wygrał Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów w tenisie ziemnym, który odbył się w Sopocie. Jakub nie miał sobie równych, był najlepszy w singlu i deblu. Finałowy mecz wygrał już w pierwszym secie!
  Gratulujemy! Jesteśmy dumni!

  Marcel Borowski z II klasy zajął IV miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zdrowy plan dnia". Marcel jest redaktorem szkolnej gazety Cool School, zadanie konkursowe to artykuł na temat zdrowego stylu życia. W tej konkurencji brali również udział gimnazjaliści! Jesteśmy dumni, że profesjonaliści również docenili dziennikarski talent Marcela!

  21.11. 2014 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Na drodze świeć przykładem”. Konkurs został zorganizowany przez WORD w Toruniu i Delegaturę Kuratorium Oświaty w Toruniu. Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad ruchu drogowego oraz propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. W ramach konkursu wpłynęło 799 prac ze 127 placówek. Jury konkursu po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami przyznało: W kategorii klasy IV-VI: II miejsce: Annie Kondej z klasy IV. Gratulujemy!
  Pola Meler z klasy Ib zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Dziecięca Mapa Świata".
  Wręczenie nagród odbyło się 19 listopada na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.


  Dziewczynki z koła muzycznego, które wygrały w konkursie Wojewódzkim piosenki patriotycznej "Tobie Polsko”, zostały zaproszone na tygodniowe warsztaty muzyczne w dniach 20-26 września 2014r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Górznie. Warsztaty te zostały zasponsorowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego.


  Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie Pegaza 2014
  w ogólnopolskiej akcji "Zbieraj makulaturę-ratuj konie"
  za zaangażowanie i ciekawe przeprowadzenie działań.
  Cieszymy się z docenienia nas i zbieramy makulaturę dalej!  Agata Karaszewska zdobyła wyróżnienie w XXXVI Międzynarodowym Konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pt."Moja przygoda w muzeum". Gratulujemy!

  Najlepsi Matematycy
  21 października 2014r. odbył się etap szkolny Konkursu Przedmiotowego dla uczniów szkół podstawowych. W naszej szkole brało udział 8 uczniów z klasy V i VI. Do etapu rejonowego, który miał miejsce 29 listopada 2014r. przeszli: Korneliusz Dębiak i Nikodem Gapski z klasy V oraz Hubert Szymański i Jakub Zoch z klasy VI. Uczniowie Ci musieli rozwiązać pięć tekstowych zadań matematycznych, które wymagały dużej wiedzy i myślenia logicznego . Jeden z nich przeszedł do etapu wojewódzkiego i zasługuje już na duże uznanie bo jest uczniem klasy V, to Nikodem Gapski. 31 stycznia 2015r. w Bydgoszczy będzie walczył o tytuł laureata, także trzymajcie mocno kciuki !!!

  Najlepsi Przyrodnicy
  16 października 2014r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Przedmiotowego z Przyrody dla uczniów szkół podstawowych. Przystąpiło do niego 17 uczniów z klasy V I VI. Do dalszego etapu rejonowego przeszło 5 osób: Jadwiga Janowska z kl. VI, Nikodem Gapski z kl. V, Franek Mierzwicki z kl. VI, Hubert Szymański z kl. VI i Jakub Zoch z klasy VI. Zmagali się z testem przyrodniczym, który głównie dotyczył przyrody naszego kraju, zagadnień geograficznych, chemicznych i biologicznych.
  Gratulacje dla uczniów, którzy reprezentowali nas na etapie rejonowym!!!

  14 października 2014
  Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia otrzymała Dorota Sztuba


  Korneliusz Dębiak, uczeń V klasy, zdobył I miejsce w klasie Optimist gr. B podczas regat XXIV Memoriału St. Lewandowskiego, ktory odbył się 30-31.08.2014 na jeziorze Chełmińskim. Jesteśmy pod wrażeniem!  -----------------ROK SZKOLNY 2013/2014 -------------------

  Marek Malicki z klasy II zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Matematyka Innego Wymiaru". Gratulujemy!!!

  Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach językowych!

  Marcel Borowski z kl. 1 zajął V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Melting Pot.
  Gratulujemy!  W V Edycji Międzyszkolnego Konkursu How do I learn English?, którego organizatorem była SP6 w Toruniu, III m-ce: wywalczyły: Zuzia Moch i Klara Kotkiewicz z klasy 4. Wyróżnienia otrzymali: Zuzia Szymańska, Filip Markiewicz, Robert Siberna i Marcin Piotrowski.

  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 27 NAJLEPSZA W TORUNIU!
  W poniedziałek 26.05.2014 zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Torunia w tenisie ziemnym szkół podstawowych. Nasz zespół : Jakub Zoch i Filip Ruciński wywalczyli pierwsze miejsce. Chłopcy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze! Gratulujemy!

  Kangur 2014
  W międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" sukcesy uzyskali następujący uczniowie: Piotr Wieckowski z kl. III - wynik bardzo dobry, Nikodem Gapski z kl. IV- wynik bardzo dobry, Remigiusz Uszok z kl. VI - wynik bardzo dobry, Korneliusz Dębiak z kl. IV, Michał Biesiadowski z kl. IV i Mikołaj Kryger z kl. VI otrzymali wyróżnienie.

  Liga Zadaniowa

  17 maja 2014r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród z Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum –Liga Zadaniowa. Remigiusz Uszok z klasy VI zajął II miejsce, Weronika Styka z klasy VI i Mikołaj Kryger z klasy VI zajęli III miejsce. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolny, rejonowy i wojewódzki.

  Matematyka Innego Wymiaru
  W ogólnopolskim konkursie matematycznym "Matematyka Innego Wymiaru" nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki: Remigiusz Uszok z kl. VI zajął 1 miejsce w powiecie, 1 miejsce w województwie i 34 w kraju, Mikołaj Kryger z kl. VI zajął 2 miejsce w powiecie, 3 miejsce w województwie i 45 w kraju, Nikodem Gapski z kl. IV zajął 3 miejsce w powiecie, 5 miejsce w województwie i 35 w kraju i Sara Suszek zajęła 6 miejsce w powiecie, 17 miejsce w województwie i 254 w kraju. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora - firmę ELITMAT.

  Klara Kotkiewicz z klasy IV została laureatem konkursu plastycznego XV edycji ogólnopolskiego oraz VIII edycji polsko-litewskiego konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” odbywającego się w 2014 roku pod hasłem: OD PIONIERÓW ŻYCIA DO GAZU ŁUPKOWEGO. Klara wykonała prace plastyczną przedstawiającą sceny z życia najstarszych organizmów morskich. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 15 maja 2014r. w siedzibie Oddziału Geologii Morza Państwowego instytutu Badawczego w Gdańsku-Oliwie. Gratulacje!!!

  Laureaci w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych: Maja Maksim –laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego i Remigiusz Uszok - laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki

  Agata Smolińska z klasy VI otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie pt.: List małego powstańca - dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r.
  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 24 w Toruniu, a współorganizatorem m. in. Fundacja gen. Elżbiety Zawackiej. Gratulujemy!

  Mikołaj Kryger został laureatem a Adam Konrad finalistą Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".
  Jesteśmy dumni!

  W Międzyszkolnym Konkursie dla klas I - III pt. "W świecie zwierząt” organizowanym przez SP 28 w Toruniu drużyna z 3 klasy zajęła III miejsce, a pierwsza klasa I miejsce! Serdecznie gratuljemy!

  Nasze uczennice Marianka Maksim oraz Alicja Wojak zdobyły III miejsce jako kategoria zespół, natomiast Agata Sosińska zdobyła wyróżnienie jako solista w muzycznym konkursie Międzyszkolnym pt. "Z Piosenką Przez Świat” zorganizowany przez Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Języka Angielskiego, zorganizowanym przez SP nr 23 w Toruniu. Zadaniem uczestników było przedstawienie projektu pt. "Why is it worth to learn English nowadays?" oraz rozwiązanie w krótkim czasie różnych zadań leksykalno-gramatycznych. Drużyna w składzie: Marcel Borowski, kl. 1; Marek Malicki, kl.2 oraz Hubert Chościński, kl. 3 wywalczyła dla SP27 trzecie miejsce! CONGRATULATIONS!!!

  8 marca 2014 uczniowie naszej szkoły zajęli II i III miejsce w Grze Terenowo-Sprawnościowej "O Szablę Rotmistrza" okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

  II miejsce zajęła drużyna w składzie: Weronika Styka, Klaudia Wiśniewska, Agata Smolińska, Agnieszka Piotrowska, Ewa Suminska. III miejsce zajęła a drużyna w składzie: Kajusz Zieliński, Miłosz Roesler, Adam Konrad, Bartek Lewandowski, Filip Urbański.

  Podczas gry uczestnicy gry musieli: w jak najkrótszym czasie przejść park linowy oraz rozpalić ognisko, rzucić granatem do celu, udzielić pierwszej pomocy, strzelić do celu z broni krótkiej i długiej, wykazać się umiejętnością czytania mapy oraz wiedzą o Żołnierzach Wyklętych.

  Konkurencje były naprawdę trudne. Wszyscy nasi uczniowie poradzili sobie rewelacyjnie i wykazali się nietypowymi umiejętnościami. Jesteśmy z nich bardzo dumni!
  W konkursie plastycznym "Toruń – miasto nad wodą” zorganizowany przez Urząd Miasta Torunia nasi uczniowie zdobyli : Agnieszka Piotrowska I miejsce, Remigiusz Uszok I miejsce, Sara Orzeł i Julia Rachuba zdobyły wyróżnienia. GRATULUJEMY!

  18 lutego wyruszyliśmy całą klasą do SP nr 32 na XVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Toruniu i Mikołaju Koperniku. W konkursie startowało sześć toruńskich szkół. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym etapem było przedstawienie legendy o Toruniu, w której wzięła udział cała klasa. My przedstawiliśmy inscenizację pt. „Z Mikołajkiem zwiedzamy Toruń”, która zawierała trzy legendy: „O Krzywej Wieży”, „O Flisaku i żabach”, oraz o „Katarzynce”. Nasza trzy osobowa reprezentacja w składzie: Tosia Jackowiak, Marianka Maksim i Hubert Chościński wzięli udział w quizie – drugim etapie konkursu.

  Godnie nas reprezentowali i odpowiadali pięknie na wszystkie pytania. Zosia Gadomska i Maja Piotrowska startowały w trzeciej kategorii. Miały za zadanie na dużym formacie namalować pastelami ulubiony zabytek Torunia. Koleżanki pięknie namalowały „Krzywą Wieżę”. W konkursie zajęliśmy II miejsce. Nagrodami dla nas były bezpłatne bilety do kina Centrum Sztuki Współczesnej na film pt. „Robaczki z Zaginionej Doliny” (20 lutego), zaproszenie do zwiedzania wystaw w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (25 lutego), oraz otrzymaliśmy 2 filmy, bajkę do słuchania, foldery oraz do wykonania wg szablonu rycerza. Do szkoły wracaliśmy dumni i szczęśliwi.
  Agata Bartoszyńska, Ala Wojak, Ola Kołpacka, Zosia Gadomska i Zosia Krogolewska z klasy III

  MISTRZOSTWA TORUNIA W TENISIE STOŁOWYM

  Nasze uczennice Weronika Styka (kl. VI) i Pola Szymańska (kl. IV) zajęły wysokie V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Torunia w tenisie stołowym. Warto zaznaczyć, że był to nasz pierwszy występ w tego typu imprezie.
  W zawodach wystąpili również chłopcy Szymański Hubert i Nalaskowski Jan (kl. V), którzy w klasyfikacji chłopców zajęli 12 miejsce.

  NASI UCZNIOWIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W TENISIE ZIEMNYM!

  Jakub Zoch (Start Toruń) uczeń klasy V został zwycięzcą w OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO DO LAT 12 w singlu i z Filipem Rucińskim (kolegą z ławki) w deblu!!! GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Laureat z matematyki
  Remigiusz Uszok z klasy VI został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Uczniów Szkół Podstawowych.

  NASI LAUREACI KONKURSU "POSTCARD TO SANTA CLAUS"

  Miło mi powiadomić, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego "Postcard to Santa Claus", którego organizatorem był Zespół Szkół nr 14 w Toruniu. Zuzia Moch z klasy 4 zajęła I miejsce, a Rober Siberna z klasy 6 - III miejce. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w środę - 15.I. w ZS nr 14.

  Damian Podlaszewski z klasy IV otrzymał wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.„Kartka świąteczna z materiałów ekologicznych”

  Zuzia Szymańska zdobyła wyróżnienie w konkursie Międzyszkolnym pt. "Postać Świętego Mikołaja".

  W międzyszkolnym konkursie „Wariacje nt. drzewka bożonarodzeniowego i anioła świątecznego” Zosia Gadomska zdobyła II miejsce, a Agatka Bartoszyńska otrzymała wyróżnienie.

  Ania Kondej zdobyła wyróżnienie, w kategorii zdjęcie w wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym.

  Antonina Jackowiak zajęła 9. miejsce w biegach z cyklu Grand Prix Torunia w biegach przełajowych zorganizowanych przez Ognisko Miłośników Biegania TKKF „Rekreacja” w Toruniu

  Dnia 7 listopada nasze uczennice Marianka Maksim oraz Alicja Wojak wzięły udział w X Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" i zdobyły wyróżnienie.

  Stypendium Prezydenta Miasta Torunia


  Dwaj nasi ubiegłoroczni absolwenci: Dominika Nawrocka i Michał Wójcik 14 października 2013r. na uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Torunia Michała Zalewskiego stypendium na rok szkolny 2013/2014. Pod uwagę brane były osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013: w konkursach i olimpiadach przedmiotowych zwalniających z egzaminów zewnętrznych oraz wynikające ze świadectwa szkolnego: średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz ocena zachowania.


  14 października 2013 Nagrody Prezydenta Miasta Torunia
  otrzymały: Anna Czarnowska i Beata Wilmanowicz


  ---- ROK SZKOLNY 2012/2013 -------

  Bartosz Komakowski, Szymon Suduł, Filip Ruciński zajęli III miejsce w międzyszkolnym Konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku zorganizowanym z okazji obchodów Dni Dziedzictwa Kopernikańskiego w ramach Roku Mikołaja Kopernika objętych honorowym patronatem Prezydenta RP. Konkurs odbył się 24 maja 2013 r., a organizatorem było Gimnazjum nr 9 w Toruniu.

  W konkursie międzyszkolnym pt. „Bocian i jego środowisko” LAURAETKAMI zostały Maja Piotrowska i Agata Bartoszyńska, a w konkursie pt. „Ziemia najcenniejszy skarb” Urszula Wróblewska otrzymała wyróżnienie.

  Małgorzata Caputa i Sara Suszek otrzymały wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie "Bohaterowie toruńskich ulic" - zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji multimedialnej prezentującej sylwetkę patrona ulicy oraz zdjęcia ulicy. Organizatorem konkusu była SP nr 24 w Toruniu.

  Kangur Matematyczny 2013

  Korneliusz Dębiak z klasy III uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Nikodem Gapski i Michał Biesiadowski z klasy III, Hubert Szymański z klasy IV oraz Kinga Grabowska i Dominika Nawrocka z klasy VI otrzymali wyróżnienie w tym konkursie.

  Nasza szkoła została wyróżniona na forum ogólnopolskim w konkursie na najlepszą inicjatywę z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Do konkursu zgłoszono 1216 inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów.
  Organizatorem konkursu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet

  Remigusz Uszok zdobył wyróżnienie w VIII edycji konkursu edukacyjnego o zasięgu wojewódzkim "Witold Lutosławski - życie i twórczość", dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Klasa VI ze sprawdzianu szóstoklasisty osiągnęła wynik 30,90! A tym samym nasza szkoła znalazła się na 2 miejsu (po Szkole Muzycznej) z najwyższą średnią w Toruniu! Jesteśmy dumni!!!

  NASI LAUREACI

  Dominika Nawrocka została laureatką kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z matematyki, a Michał Wójcik laureatem Ligi Zadaniowej.

  NASI NAJLEPSI MATEMATYCY


  18 maja w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XXVI edycji Ligi Zadaniowej. Zostały wręczone nagrody wszystkim laureatom i wyróżnionym. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Michał Wójcik uzyskał tytuł laureata i zajął II miejsce, a Kinga Grabowska i Dominika Nawrocka zdobyły III miejsce.

  "Mistrz Komputera"

  Michał Biesiadowski z klasy III zajął III miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym "Mistrz Komputera"


  Zwycięzcy II Międzyszkolnego Konkursu LORD OF ENGLISH:

  W kategorii 5:
  MAJA MAKSIM - I MIEJSCE
  W kategorii KLAS 6:
  MICHAŁ WÓJCIK - II MIEJSCE

  Mamy nowych Mistrzów Grafiki Komputerowej!!!
  W Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej dla klas I-III, organizowanym przez SP28, Nikodem Gapski zdobył I miejsce, w kategorii klas trzecich, a Maja Piotrowska miejsce II w kategorii klas drugich.

  Nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Lingwistyczno-Plastyczny pt. "Valentine's Day" i zdobyli wyróżnienia: Sara Suszek, Klaudia Wiśniewska, Wiktoria Komakowska, Weronika Styka.

  W międzyszkolnym konkursie z j. angielskiego pt. "WORDPOWER" otrzymali wyróżnienia:
  z klasy I: Julka Malinowska, Oskar Malinowski, Olivier Malinowski, Mateusz Kamiński
  z klasy II: Agatka Sosińska
  z klasy III: Korneliusz Dębiak, Damian Podlaszewski, Nikodem Gapski

  Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, który został zorganizowany przez Urząd Miasta Torunia pt. "Zaproszenie do Torunia" i uzyskali rewelacyjne wyniki. Wśród uczniów klas I- III I miejsce zdobyła Malwina Butkiewicz.
  Natomiast z klas kl IV -VI Agnieszka Piotrowska zdobyła I miejsce. Weronika Styka oraz Sara Orzeł zdobyły wyróżnienia.

  Sukcesy II klasy

  II Przegląd Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska…” - Alicja Wojak II miejsce (solistka), III miejsce – Marianna Maksim i Agata S - zespoły wokalne,

  „Prawa dziecka” z cyklu „Dzieci w Europie”- konkurs plastyczny- Alicja Wojak – III miejsce, Aleksandra Kołpacka i Urszula Wróblewska – wyróżnienia

  Konkurs na komiks z cyklu „Historie leśne” zorganizowany przez Szkołę Leśną na Barbarce - Piotr Więckowski i Urszula Wróblewska – wyróżnienia

  „Kartka świąteczna z materiałów ekologicznych” – Agata Bartoszyńska - nagroda Ola Kołpacka i Piotr Więckowski – wyróżnienia

  „Witraż Bożonarodzeniowy”- Juliusz Mierzwicki- wyróżnienie

  Zofia Gadomska zajęła II miejsce w kat. klas 2-3 w międzyszkolnym konkursie rzeźbiarskim "Niezwykłe zwierzęta z gliny i masy solnej"

  W konkursie plastycznym pt. „Kartka świąteczna z materiałów ekologicznych” nagrodę otrzymała Agata Bartoszyńska, a wyróżnienia zdobyli Ola Kołpacka i Piotruś Więckowski.


  W konkursie plastycznym „Prawa dziecka” z cyklu „Dzieci w Europie” Alicja Wojak zajęła III miejsce, a Ola Kołpacka i Urszulka Wróblewska zdobyły wyróżnienia.


  Julek Mierzwicki otrzymał wyróżnienie w konkursie na „Witraż Bożonarodzeniowy”.


  Urszulka Wróblewska i Piotrek Więckowski zdobyli wyróżnienia w konkursie na komiks z cyklu "Historie Leśne" 2012 zorganizowanym przez Szkołę Leśną na Barbarce.


  W II Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska…” Alicja Wojak zajęła II miejsce (solistka), Marianka Maksim i Agatka Sosińska zajęły III miejsce (zespoły wokalne).

  Prezydent Miasta Torunia przyznał naszej absolwentce - Kornelii Koli stypendium Prezydenta Miasta Torunia na rok szkolny 2012/2013 dla uczniów uzdolnionych. Kornelia jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, średnia ocen na koniec klasy VI wyniosła 6,0.

  ---------- Rok szkolny 2011/2012 ------------

  Serdecznie gratulujemy uczniom klasy VI wysokiego wyniku w sprawdzianie zewnętrznym!
  Średnia klasy wyniosła: 28,44, średnia Torunia to 24,84 a województwa 22,14.

  Alicja Wojak w konkursie "Z piosenką przez świat” zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu zajęła II miejsce.
  Marianka Maksim, Ada Sadowska, Kornelia Sadowska, Małgorzata Caputa otrzymały wyróżnienia.

  Kornelia Kola została finalistką a Michał Wójcik zajął III miejsce w konkursie Liga Zadaniowa w roku szkolnym 2011/2012.

  Michał Wójcik uzyskał bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2012.

  Kornelia Kola uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2012.

  Natalia Nalaskowska, z klasy II, zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Grafiki Komputerowej".  Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły w Finałowych zawodach „CZWARTKI LA”. Nasi uczniowie na podium stawali aż sześć razy. Indywidualnie : Kornelia Kola - II miejsce, Adela Jankowska – II miejsce, Natalia Gutmańska – II miejsce, Kacper Olszewski – II miejsce, Sara Suszek – III miejsce. Drużynowo – reprezentacja dziewcząt – III miejsce.


  Kornelia Kola z klasy VI została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla Uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2011/2012.


  Hubert Chościński, z klasy I, w konkursie „Maska karnawałowa” zdobył nagrodę główną! Gratulujemy!

  Nasze uczennice wygrały w konkursie plastycznym pt. "Moja dzielnica" zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.
  w kategori klas I-III - I miejsce wygrała Oliwia Krogolewska,
  w kategori klas IV-VI- I miejsce wygrała Weronika Styka.


  W czwartek 10.11.2011r. odbył się Indywidualno -Drużynowy Bieg przełajowy z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. W klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajęła Natalia Gutmańska a III miejsce zajęła Weronika Grabowska. Natomiast w klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły III miejsce a chłopcy V.
  Relacja z zawodów w zakładce „z życia szkoły” zapraszamy.


  Nasza szkoła otrzymała nagrodę "Czarodziejskie Drzewo" przyznawane przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Klub Gaja" w ramach ogólnopolskiej akcji "Święto Drzewa".
  Więcej informacji -> w zakładce -> AKTUALNOŚCI -> IMPREZY SZKOLNE -> artykuł:"Czarodziejskie Drzewo"
  OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
  W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

  W III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej English Song Zuzanna Moch (z I klasy) zajęła III miejsce. Gratulujemy!

  Ania Wilmanowicz i Weronika Buchalska (klasa VI) zajęły II miejsce w Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie "Ciekawe miejsce świata objęte ochroną prawną", który odbył się 12.04.2011 w ZS nr 16 w Toruniu. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu przyrody i informatyki. Serdeczne gratulacje!

  W międzyszkolnym konkursie „Bajka i baśń na cztery pory roku – WIOSNA” Juliusz Sadowski, uczeń klasy III zajął II miejsce, a Miłosz Roesler ( również uczeń kl. III) – wyróżnienie. Gratulujemy!

  W dniu16 lutego br. w ZS nr 14 w Toruniu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Wierszy o Toruniu pt. „Moje Miasto”. Wśród 67 kandydatów znaleźli się także reprezentanci naszej szkoły: Maja Maksim , Mikołaj Kryger i Agata Smolińska z kl. III. Mikołaj i Maja otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy im sukcesu i dziękujemy za udział w konkursie.

  Klara Kotkiewicz z klasy I zdobyła I miejsce w VIII edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego "Toruń - moje miasto". Gratulujemy!!!

  W międzyszkolnym konkursie Choinka Bożonarodzeniowa Suduł Szymon zajął III miejsce. Gratulujemy!

  Nagroda Prezydenta

  14 października 2010r. podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która miała miejsce w Dworze Artusa trzy nasze absolwentki otrzymały nagrodę prezydenta Miasta Torunia. Zaszczytu tego doznały: Karolina Gutmańska, Julia Jankowska i Dominika Jastrzembska. Dziewczyny odnosiły liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, działały w różnych akcjach charytatywnych i społecznych, udzielały się w życiu szkoły, reprezentowały szkolę na zewnątrz, włączały się w liczne akcje na terenie szkoły czy też w naszym mieście oraz osiągały bardzo wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy!!!

  Toruń chroni bioróżnorodność – segreguje odpady.
  W konkursie pt. „Podwodny świat przyrody” zwyciężyła Zuzanna Szymańska z klasy I a dla uczniów klas IV-VI w konkursie Pt. „Ptaki Śpiewaki” wygrał Szymon Sudoł z klasy IV.

  ---------------------------------------------------------------------------

  OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
  W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

  Klasa VI naszej szkoły wygrała konkurs na najlepszą średnią
  wśród toruńskich szkół !


  Dominika Jastrzembska (klasa VI) uzyskała wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2010.  W Międzszkolnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Mniej odpadów czyste środowisko"
  W kategorii wynalazek: Franciszek Mierzwicki – I miejsce, Maksym Marzygliński – I miejsce, Adela Jankowska – II miejsce, Julia Kontek – II miejsce, Kornelia Kola – III miejsce, Michał Pawlicki – II miejsce, Zuzanna Kulawik – III miejsce, Agata Kryger – III miejsce, Julia Jankowska – III miejsce, Monika Paczkowska – III miejsce , Dominika Jastrzembska- III miejsce, Karolina Gutmańska – III miejsce.
  W katerogii plakat : Adela Jankowska – II miejsce i Julia Kontek – III miejsce,

  Laureatką konkursu plastycznego Dzień Bociana została Wiktoria Komakowska.

  W konkursie plastycznym Ziemia-nasza planeta został wyróżniony Bartosz Łakomiec z klasy II

  SUKCES NA LEKKOATLETYCZNYCH MISTRZOSTWACH TORUNIA!
  Uczennice Lena Ramowska kl. V (skok w dal) i Juli Olszewska kl. VI (skok wzwyż) zdobyły srebrne medale i zostały vice mistrzyniami Torunia!


  Wśród uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg" pierwsze miejsce w naszej szkole zdobyła Ania Wilmanowicz z klasy V.

  20 kwietnia 2010 reprezentacja klasy III (Kinga Grabowska, Dominika Nawrocka, Michał Wójcik) zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie "W świecie zwierząt"


  Oliwia Dulat z kl. IV otrzymała wyróżnienie i nagrodę za pracę plastyczną w II etapie II Katarzynkowego Konkursu poświęconego pamięci gen. Elżbiety Zawackiej dla uczniów szkół podstawowych zorganizowanego przez Oddział Przewodnicki PTTK oraz Fundację Gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.


  Dominika Jastrzembska uczennica z klasy VI została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum w roku szkolnym 2009/2010.


  W Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Polacy zmienili bieg historii świata", który odbył się 20 marca 2010r. w SP w Nowych Świerczynach *Maksym Marzygliński* zajął IV miejsce i został jednym z laureatów konkursu; natomiast *Dominika Jastrzembska* znalazła się w gronie finalistów.


  25 marca 2010 reprezentacja klasy VI w składzie: Karolina Gutmańska, Julia Jankowska i Maksym Marzygliński zajęli III miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym „Omnibus” organizowanej w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Toruniu.


  Karolina Gutmańska z klasy VI została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2009/2010.

  Dominika Nawrocka, uczennica III klasy, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym "Toruń - moje miasto" organizowanym przez SP nr 3 w Toruniu

  Nasza Szkoła zdobyła 1 miejsce w toruńskiej akcji "Rzuć groszaka dla zwierzaka".
  W przeliczeniu na jednego ucznia zebraliśmy najwięcej pieniędzy, które zasilą konto toruńskiego schroniska dla zwierząt.

  Robert Siberna otrzymał III nagrodę w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Witraż Bożonarodzeniowy".

  Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie "Bądź sprawny i zdrowy".

  Robert Siberna zdobył wyróżnienie w III edycji konkursu "Wariacje na temat bożonarodzeniowego drzewka"

  Agata Kryger zdobyła I miejsce podczas Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej w klasie junior młodszy B

  Agata Kryger - nasza uzdolniona łyżwiarka figurowa - zdobyła 3 miejsce w zawodach Warsaw Cup w kategorii Novice.

  Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie pt. "Moje leśne trofeum" dla Ewy Suminskiej uczennicy II klasy oraz Wyróżnienie w konkursie fotograficznym pt. "Natura z bliska i z daleka" dla Miłosz Roeslera ucznia II klasy zorganizowanym przez Szkołę Leśną na Barbarce.

  Nasze uczennice otrzymały nagrody w międzyszkolnych konkursach ekologicznych organizowanych przez MPO w Toruniu. W konkursie dla klas I-III „ Ekologicznych Potwór” wygrały uczennice z II klasy - Wiktoria Komakowska, Maja Maksim i Agata Smolińska. W konkursie dla klas IV-VI "Eko-torba na zakupy" wygrała Kinga Marzyglińska z klasy VI.


  W sobotę 26.09.09 uczniowie klasy III: Kinga Grabowska i Michał Wójcik zdobyli I miejsce w konkursie międzyszkolnym „Bezpiecznie na rowerze”, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu. Sprawozdanie oraz reportaż można obejrzeć na stronie internetowej Straży Miejskiej.

  Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie dziesiątej edycji konkursu "TORUŃ OGRODEM" organizowanym przez Ogród Zoobotaniczny pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia w kategorii "Tereny zieleni wokół obiektów użyteczności publicznej"  OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
  W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

  AGATA KRYGER - MISTRZYNI POLSKI w kategori NOVICE

  Agata Kryger (29.11.1997r.) trenuje łyżwiarstwo figurowe od 2003r. w klubie sportowym AXEL w Toruniu.

  Cykl treningowy
  • 10 godz. treningów na lodowisku tygodniowo, w tym treningi poranne od godz. 6:00 od pn do pt (w sezonie „zimowym”, tj. od lipca do maja)
  • 10 godz. treningów ogólnorozwojowych (tygodniowo)
  • Dodatkowo: balet, akrobatyka sportowa

  Trenerzy: Mariusz i Dorota Siudek (wielokrotni medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata)
  Choreograf: Dorota Siudek i Vladimir Tchernyshov)

  Osiągnięcia ostatnich 2 sezonów (zazwyczaj w kategorii wiekowej startuje od 24 do 60 zawodników):
  Wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty:
  średnia dla szkoły: 34,9
  średnia dla województwa: 28,7
  średnia dla Polski: 29,3

  Wyniki sprawdzianiu VI klasisty:
  średnia dla szkoły 26,0
  średnia dla województwa 22,17
  średnia dla Polski 22,85

  Kornelia Kola zajęła I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej w kategorii I-III na plakat wyrażający szacunek do Ziemi.

  Anna Wilmanowicz, Julia Jankowska, Jakub Wiśniewski oraz Łukasz Smoliński zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Jak ja
  i całe społeczeństwo możemy przeciwdziałać zmianom klimatycznym” zorganizowanego przez Polski Klub Ekologiczny w Toruniu pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

  Ewa Suminska i Marcin Piotrowski są laureatami w międzyszkolnym konkursie "Wielkanoc na płótnie malowana" organizowanym przez SP 28 w Toruniu

  Dominika Nawrocka zajęła II miejsce w "Stypendiadzie wczesnoszkolnej" w kategorii "Kreska"

  W Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "English is fun" w SP nr 14, nasza reprezentacja w składzie: Agata Kryger, Julia Jankowska i Dominika Jastrzembska zajęła wysokie IV miejsce.

  Ania Wilmanowicz i Julia Jankowska otrzymały nagrodę główną w kategori klas 4-6 w międzyszkolnym konkursie pt. "Maska Karnawałowa". Julia Kontek, Dominika Jastrzembska, Szymon Sudoł, Adelka Jankowska i Oliwia Dulat otrzymali wyróżnienia.

  Anastazja Spiryna otrzymała Złotą Miotłę 2008/2009 - nagrodę dla Zasłużonego Tancerza Korporacji Tanecznej "Baby Jagi" w grupie średniej.

  Agata Kryger podczas Pucharu Polski Młodzików w jeździe figurowej zajęła I miejsce w konkurencji: solistka-klasa złota oraz II miejsce na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w konkurencji Junior Młodszy.

  Zuzanna Kulawik zajęła III miejsce w konkursie plastycznym na znaczek pocztowy "Podróże Tony'ego Halika" organizowanym przez Gimnazjum nr 21

  W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Portret Świętego Mikołaja" III miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Kornelia Kola, a Maja Kuziemkowska (również w tej kategorii) otrzymała wyróżnienie.

  Julia Olszewska zdobyła I miejsce w skoku w dal z miejscaw Halowych Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych, który odbył się 17.12.2008 w Toruniu

  W konkursie "Świąteczna Kartka Ekologiczna" organizowanym przez SP nr 3 w Toruniu nagrody zdobyły: Oliwia Dulat i Ania Wilmanowicz. Były to dwie prace z 245, które wpłynęły na konkurs!

  Zdobyliśmy I miejsce w kategorii szkół podstawowych w konkursie "Kampania październikowa w naszej szkole" w ramach kampanii "Październik 2008 - miesiąc wolny od uzależnień

  W I Międzyszkolnym Konkursie "Bezpiecznie na rowerze" - IV miejsce zajęła Maja Kuziemkowska i Oliwia Dulat

  W VII edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego "Moje trofeum leśne" - III miejsce zajęła Kornelia Kola
  Wyróżnienia otrzymały: Adela Jankowska, Weronika Buchalska, Zofia Małoń, Julia Jankowska

  W I Międzynarodowym Konkursie z cyklu "Dzieci w Europie" pt. "Namaluję swoje prawa" nagrodę otrzymali: Kornelia Kola, Julila Jankowska oraz Karolina Gutmańska. Wyróżnieni zostali: Mikołaj Kryger, Adela Jankowska i Jagoda Kwiatkowska.

  W jeździe figurowej na lodzie - Agata Kryger zajęła I miejsce w konkurencji Solistek Złotej Klasy

 • 
  Szkoła Podstawowa nr 27 ul.Turystyczna 19 Toruń